تعهدات اجتماعی پارس جنوبی از فنس ها بیرون رود

تعهدات اجتماعی پارس جنوبی از فنس ها بیرون رود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان بوشهر گفت : تعهدات اجتماعی و زیست محیطی پارس جنوبی باید از فنس ها بیرون رود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناری بوشهر به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، سهیل مهاجری امروز در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه انرژی پارس اظهار داشت: منابع طبیعی استان بوشهر تاکنون ۳۰ هزار هکتار از بهترین اراضی خود را در کنار ساحل خلیج فارس برای توسعه فازهای پارس حنوبی داده است که انتظار می‌رود آنها نیز به تعهدات زیست محیطی خود عمل کنند.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مسئولیت مستقیم اجرای تعهدات توسعه فضای سبز پارس جنوبی را برعهده دارد و ما نگرانی‌های جدی در عدم توجه به مسئولیت‌های اجتماعی این سازمان در حوزه های محیط زیست و منابع طبیعی داریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ضمن ابراز خوشحالی از نگاه مدیرپالایشگاه اول پارس جنوبی نسبت به محیط زیست و منابع طبیعی گفت: این نگاه می بایست به کل مدیران این منطقه تعمیم یابد.

وی بیان کرد: برنامه‌های زیست محیطی و توسعه فضای سبز و درخت‌کاری پالایشگاه اول پارس جنوبی اگر کاملا عملیاتی گردد، می‌تواند الگویی برای دیگر شرکت‌های مسقر در منطقه باشد.

مهاجری تصریح کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته خواستگاه و ذخیره‌گاه ژنتیکی برخی گیاهان و درختان ارزشمند در اراضی اطراف تاسیسات پارس جنوبی یا از میان رفتند یا به شدت در معرض خطر هستند.

وی با اشاره به برخی از اقدامات زیست محیطی و کاشت نهال در اراضی ملی توسط شرکت‌های موجود در پارس جنوبی گفت: متاسفانه به دلیل عدم تخصص‌های لازم و عدم استفاده از تجربه‌های ارزشمند کارکنان منابع طبیعی با مشکلات متعددی مواجه است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تاکید کرد: وزارت نفت یقینا نمی‌تواند به صورت مستقیم و بدون توجه به متخصصان و کارشناسان حوزه جنگل ،مرتع و بیابان منابع طبیعی استان در اراضی ملی اقدام به توسعه فضای سبز و نهال‌کاری کند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *