پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران برگزار می شود

پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران برگزار می شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری بوشهر به نقل از خبرگزاری مهر، پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران به عنوان یکی از گرایش های مسابقات دوازدهمین جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و دانشگاه شهید بهشتی، ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در محل مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد.

کاپ فیزیک ایران یادگیری فیزیک با طعم لذت است. مسابقه ای متفاوت و فعال به شکل گروهی، حل مسائل جدی علمی توسط دانش آموزان دبیرستانی، تلفیقی از کارهای پژوهشی، آزمایشگاهی، علمی، تئوری و تلفیقی متناسب و مفید برای هر سطحی از دانش آموزان است.

طرح این مسابقه برگرفته از مسابقات بین المللی فیزیکدانان جوان جام جهانی فیزیک (IYPT) و هدف اصلی آن آموزش و گسترش پژوهش فیزیک در میان دانش آموزان دبیرستانی است.

مسابقه کاپ فیزیک ایران رقابتی میان تیم هایی از دانش آموزان دبیرستانی با محوریت توانایی آن ها در حل مسائل علمی پیچیده، ارائه راه حل هایی به این مسائل به شکل متقاعدکننده و دفاع از آن ها در بحث های علمی است.

نحوه برگزاری مسابقات کاپ فیزیک ایران (کفا) بدین صورت است که، ۱۷مسئله برای مسابقات مطرح شده که ۱۷ سوال آن، سوالات مسابقات جام جهانی فیزیک ۲۰۱۷ IYPT است.

سه دوره ابتدایی این مسابقه توسط دانشگاه علم و صنعت ایران و با حمایت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است و دوره های چهارم و پنجم نیز در جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی تبیان برگزار می شود.

ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با ارتباط با دبیرخانه جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان از طریق http://project۱۲.tebyan.net ممکن است.

انتهای پیام/

منبع نوشته:http://www.mehrnews.com/news/3917047/پنجمین-دوره-مسابقات-کاپ-فیزیک-ایران-برگزار-می-شود

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *