در راستای ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی
تفاهم‌نامه مشترک بین منابع طبیعی و آموزش و پرورش دیلم منعقد شد

<span style='color: rgb(0, 117, 125);font-size:19px;font-family: mitra;'>در راستای ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی</span><br>تفاهم‌نامه مشترک بین منابع طبیعی و آموزش و پرورش دیلم منعقد شد
در راستای ترویج فرهنگ حفظ واحیای منابع طبیعی، تفاهمنامه مشترک بین منابع طبیعی و آموزش و پرورش دیلم منعقد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی پژوهشی وفناوری بوشهر به نقل از خبرگزاری فارس، سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم امروز در حاشیه نشست انعقاد تفاهمنامه همکاری با مدیریت آموزش وپرورش دیلم  اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه کانون همیاران طبیعت منابع طبیعی در مجموعه آموزش و پرورش شهرستان تشکیل و با همکاری آن مجموعه، کارت همیار طبیعت برای دانش‌آموزان شهرستان دیلم صادر می‌شود.

وی با اشاره به نقش و اهمیت منابع طبیعی در سند توسعه کشور عنوان کرد: یکی از اولویت‌های مهم پیشرفت و توسعه هر کشوری مشارکت مردم آن منطقه نسبت به حفظ منابع ملی و طبیعی است چرا که منابع طبیعی به عنوان یکی سرمایه ملی باید برای نسل‌های بعدی هم حفظ شود.

غلامحسین آغاجری تصریح کرد: همکاری در زمینه ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی با بهره‌گیری از توان فرهنگیان و دانش‌آموزان یکی از اولویت‌های اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دیلم است.

مدیر آموزش و پروش شهرستان دیلم نیز ضمن اعلام آمادگی برای توسعه و ترویج فرهنگ حفاظت منابع طبیعی به خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیلم اظهار داشت: در قالب این تفاهم‌نامه دانش‌آموزان و فرهنگیان برنامه‌های مختلفی از قبیل مسابقات نقاشی و انشانویسی و همایش‌های مختلفی با موضوعات حفظ منابع طبیعی در مدارس و آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این تفاهم‌نامه تا پایان سال ۹۸ اعتبار دارد و سازماندهی معلمان و دانش آموزان در قالب همیار طبیعت و اعطای کارت همیار طبیعت با آنان، همکاری معاونت پرورشی در برگزاری اردوهای آموزشی در عرصه های منابع طبیعی و بازدیدهای آموزشی از مناطق جنگلی و مرتعی از جمله موارد این تفاهم نامه است.

عباس امید ادامه داد: طی این تفاهم‌نامه کاشت نهال در مدارس و آموزشگاه‌ها، همکاری در اجرای مسابقات فرهنگی و هنری با رویکرد منابع طبیعی و سخنرانی کارشناسان فنی در مدارس انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع نوشته:http://bushehr.farsnews.com/news/13951130000910

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *