رئیس عملیات سکوی فاز یک پارس جنوبی:
سکوی فاز یک پارس جنوبی به سیستم پیشرفته «تله مدیسین» مجهز شد

<span style='color: rgb(0, 117, 125);font-size:19px;font-family: mitra;'>رئیس عملیات سکوی فاز یک پارس جنوبی:</span><br>سکوی فاز یک پارس جنوبی به سیستم پیشرفته «تله مدیسین» مجهز شد
رئیس عملیات و تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی گفت: برای ارائه خدمات درمانی پیشرفته و مطلوب سکوی فاز یک پارس جنوبی به سیستم پیشرفته پزشکی از راه دور «تله مدیسین» مجهز شد


میدان گازی فرزاد بی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی پژوهشی و فنآوری بوشهر به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی رجبی صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه سکوی فاز یک پارس جنوبی بزرگ‌ترین سکوی گازی این میدان گازی است اظهار داشت: در این سکو بیش از ۲۵۵ نفر در بخش‌های تخصصی تعمیرات و نگهداری، ۹۵ نفر در بخش خدمات و ۳۶ نفر نیز در بخش ایمنی به فعالیت شبانه روزی مشغول هستند.

وی از مجهز شدن سکوی فاز یک پارس جنوبی به سیستم پزشکی از راه دور  خبرداد و افزود:  سکوی فاز یک پارس جنوبی به سیستم «تله مدیسین» پزشکی از راه دور ، مشاوره تخصصی درمانی از راه دور مجهز شد.

رئیس عملیات و تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی با بیان اینکه تجهیز سکوهای پارس جنوبی به امکانات خدمات رفاهی و درمانی از اولویت برنامه‌ها است خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش جمعیت تحت پوشش کلینیک سکوهای دریایی ، نیاز روزافزون به خدمات پزشکی و افزایش موارد اورژانس ، مرکز درمانی این سکو به روزرسانی و به سیستم پیشرفته تله مدیسین مجهز شده است.

رجبی با بیان اینکه امکانات یاد شده با ۲۸ نقطه از کشور در ارتباط است تصریح کرد:با بهره برداری از سیستم تله مدیسین ارتباط آنلاین بین کلینیک سکوی دریایی و مراکز درمانی ۲۸ منطقه از کشور از جمله بیمارستانهای تخصصی صنعت نفت درشهرهای تهران ، اهواز وجم برقرار شده است .

وی با بیان اینکه بیماران بر روی سکو توسط تجهیزات تله مدیسین معاینه می‌شوند تاکید کرد: از طریق این سیستم پزشک سکو قادر است همزمان علائم بیمار را به پزشک متخصص منتقل کرده و مشاوره و نکات لازم را در خصوص بیمار دریافت کند ضمن اینکه در این شرایط علائم بیمار بصورت ویدئویی توسط پزشک متخصص مشاهده و توسط تجهیزات تله مدیسین معاینه و بررسی می‌شود.

رجبی افزود: در موارد اورژانس ، بهره مندی از مشاوره تخصصی لازم از طریق این سیستم، تاثیر قابل توجهی در حفظ جان بیمار تا زمان انتقال به مراکز درمانی را به دنبال دارد.

رئیس عملیات و تولید سکوی فاز یک با اشاره به اینکه کارکنان سکو در موارد غیر اورژانس نیز می‌توانند مشکلات پزشکی تخصصی خود را با پزشکان متخصص درمیان گذاشته و توصیه های لازم را دریافت کنند، گفت: باتوجه به اینکه این موضوع سبب ایجاد آرامش و اطمینان کارکنان می‌شود، امیدواریم در آینده نزدیک با بکار گیری تجهیزات مشابه در سکوهای اقماری ، فقدان نیروی پزشکیاری در این سکوها تا حدودی رفع شود .

انتهای پیام/

منبع نوشته:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/11/09/1310047/%D8%B3%DA%A9%D9%88%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AC%D9%87%D8%B2-%D8%B4%D8%AF

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *