سازمان‌های استعدادمحور ۱۸ درصد درآمد بیشتر کسب می‌کنند

سازمان‌های استعدادمحور ۱۸ درصد درآمد بیشتر کسب می‌کنند
رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: بر اساس نتایج مؤسسه هاکت گروپ در سال 2014، سازمان‎هایی که توجه بیشتری به استعدادهای خود دارند، حداقل 18درصد درآمد بیشتری نسبت به سازمان‌های دیگر دارند.


خبرگزاری فارس: سازمان‌های استعدادمحور 18 درصد درآمد بیشتر کسب می‌کنندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی پژوهشی و فن آوری بوشهر به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، حسین محمدپور زرندی رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در چهارمین کنفرانس آموزش و توسعه سرمایه انسانی با بیان اینکه امروزه، انسان به عنوان سرمایه انسانی، یک دارایی بسیار مهم برای سازمان تلقی می‌شود و مدیریت اثربخش آن، رمز موفقیت هر سازمانی است، گفت: کارکنان به عنوان تنها عامل کسب مزیت رقابتی پایدار، معرفی شده و در عرصه اقتصاد دانایی، این امر بیش از پیش به واقعیت پیوسته است.

وی با اشاره به اینکه در کشور ما متأسفانه بحث مدیریت استعداد علی‎رغم واقف بودن به اهمیت آن، چندان جدی گرفته نشده، افزود: در سال ۲۰۱۳ در گزارش سرمایه انسانی که توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر شده، در بین ۱۲۲ کشور، ایران رتبه ۱۱۶ را در شاخص ظرفیت جذب استعداد و رتبه ۱۱۰ را در شاخص ظرفیت نگهداری استعداد داشته است.

پورزرندی خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج مؤسسه هاکت گروپ در سال ۲۰۱۴، سازمان‎هایی که توجه بیشتری به استعدادهای خود دارند، حداقل ۱۸ درصد درآمد بیشتری نسبت به سازمان‌های دیگر دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: در پژوهشی که روی ۳۳ هزار کارمند از ۲۳ کشور انجام شد، نتایج نشان دادند که سازمان‌ها به طور وحشتناکی با مشکل پُر کردن پست‌های کلیدی توسط افراد مستعد مواجه هستند و همچنین ۴۰ درصد مدیران از مشکلات پر نمودن پست‌ها به دلیل فقدان نیروی مستعد در بازار شکایت داشتند.

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با تاکید بر اینکه با راه‎اندازی مرکز مشاوره و روان‎شناسی شهر، تلاش شده است تا به صورت متمرکز در گام اول، بخشی از مطالعات روان‎شناختی در زمینه جذب، نگهداشت و توسعه سرمایه‎های انسانی انجام شود، خاطرنشان کرد: این مرکز با بهره‌گیری از متخصصان و پژوهشگران، قابلیت و توانایی تعریف سازوکارهایی را دارد که می‎توان با استفاده از آنها، ارتقای استعدادها را در شغل تخصصی خودشان ارائه کرد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *