بومی سازی و اصلاح نژاد گیاهان دارویی در۶ استان اجرا می شود

بومی سازی و اصلاح نژاد گیاهان دارویی در۶ استان اجرا می شود
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: بومی سازی، اصلاح نژاد و تکثیر علمی و تولید گیاهان دارویی در برنامه ششم توسعه برای 6 استان در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی پژوهشی و فن آوری بوشهر به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا طیبی روز شنبه در حاشیه آیین رونمایی از داروی درمان آلزایمر در جمع خبرنگاران در استان البرز افزود: در تمام استان ها توان تولید داروهای گیاهی وجود دارد لیکن مهم آن است که ابتدا این گیاهان دارویی طبقه بندی و برای بومی سازی و تکثیر علمی آنها کار شود.
وی ادامه داد: این اقدام نیاز به هزینه، زمان و تربیت نیروی انسانی دارد.
طیبی خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی جهاد دانشگاهی در حوزه علوم پایه پزشکی و موافقت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، مجوز راه اندازی دانشکده طب سنتی را دریافت خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: انتظار ما از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این است که جهاد دانشگاهی را در مراحل تولید داروهای گیاهی کمک کند.
وی افزود: تلاش ها به معرفی دستاوردهای دارویی جهاد دانشگاهی در کشور و جهان معطوف شود تا داروها در بازار جایگاه واقعی فروش را پیدا کند.
این مسئول اظهار داشت: برنامه ریزی کردیم تا براساس شرایط آب و هوایی تعدادی از استان ها که در آن ها مزیت رشد گیاهان دارویی وجود دارد برای بومی سازی و تولید این گیاهان انتخاب شوند. وی افزود: تولید گیاهان دارویی در این مناطق با مشارکت کشاورزان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع نوشته:http://www.irna.ir/fa/News/82405268/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *