جنبش نرم افزاری و مرجعیت علمی ضامن استقلال و پیشرفت کشور

جنبش نرم افزاری و مرجعیت علمی ضامن استقلال و پیشرفت کشور


 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری استان بوشهر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیشب در دومین همایش جهادگران علم و فن آوری با حضور مخترعین، مبتکرین و پژوهشگران برتر استان، شرکت نموده و در خصوص نهضت و جنبش نرم افزای و نقش آن بر جمهوری اسلامی ایران و جهان معاصر، سخنان مهم و ارزشمندی را بیان نمودند.

ایشان در بیانات خود درباره جایگاه ارزش علم و دانش برای نسل بشر اولین هدیه ای که خداوند به انسان داد را نعمت علم دانستند و افزودند همین علم باعث شد انسان دارای شرافتی شود که فرشتگان بر او سجده کنند. ایشان همچنین اولین عنصر تمایز شکوه انسان و سایر موجودات را نیز علم دانستند.

ایشان در رابطه بانقش علم در اقتصاد و ثروت افزایی فرمودند : علم اشیاء و زمینه های بلقوه را به بلفعل تبدیل می کند. این علم است که به اشیاء قیمت می دهد. علم، استقلال و قدرت می بخشد و به همین خاطر است که در معارف اسلامی توجه به علم و گسترش علم را بسیار مهم می داند.

حضرت ایت اله صفایی در ادامه به نقش جهان استکبار در قبضه کردن علوم استراتژیک پرداختند و افزودند : جهان استکبار به دنبال محار کردن، استعمار کردن و مختص به خود کردن علم است. و برای اینکه سایر جوامع بشری نتوانند به دنبال این استقلال بروند، علوم انسانی را جوری تغییر و مدیریت کرده اند که سایر جوامع و کشورها از این فضا و از این امر مهم به دور باشند.

ایشان در ادامه در خصوص ایفای نقش استکبار برای نیل به این هدف فرمودند : جهان استکبار بسیاری از کتب های علمی را در کشور های اسلامی خریداری نمود، بسیاری از دانشمندان و بزرگان دینی را، هر کدام را که توانستند با پول خریداری و تطمیع کردند و آنهایی که نتوانستند را مانند شهید اول، به شهادت و نابودی کشاندند. امروز استکبار به دنبال قبضه کردن علوم است. برخی از علوم را که توانایی ثروت افزایی و تولید ندارند را مانند برخی از علوم پایه، عمومی کردند؛ اما بخشی دیگر از علوم که می تواند تولید استقلال و ثروت کند را به عنوان علوم استراتژیک، صرفا مختص کشورهای پیشرفته می دانند و می بایست صرفا در اختیار کشورهایی باشد که مدیریت نظم و ثروت جهانی در دست آنهاست و با هر کشور یا شخصی که بخواهد از این شیوه جلوگیری کند، باید از بین برود.

آن حضرت احیای جنبش نرم افزاری کشورهای مستقل به رهبری ایران که رهبر معظم انقلاب بر این نکته ومرجعیت علمی تاکید بسیاری داشتند را کلید حل این معضل دانستند و فرمودند اگر نتوانیم در این زمینه به اقتدار برسیم، قطعا نمی توانیم در مقابل جهان استکبار آن طور که باید مقابله کنیم.

ایشان در پایان با توجه به سابقه طولانی و بلند آوازه ی علما و دانشمندان بوشهری در طول تاریخ اظهار داشتند که این استان با اتکا به سابقه ی علمی پیشینیان خود می تواند یکی از بزرگترین وزنه های علمی کشور و جهان شود و ترانزیت علم و تبدیل علم به محصول و ثروت را در سرلوحه بازار و تجارت خود قرار دهد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *