غلظت آلاینده های زیست محیطی استان ۳۰۰ برابر حد مجاز!

غلظت آلاینده های زیست محیطی استان ۳۰۰ برابر حد مجاز!


به گزارش خبرگذاری بسیج صبح امروز جلسه ی کارگروه نفت و انرژی خانه نخبگان شهید مهدوی با موضوع آلودگی های محیط زیستی ناشی از صنایع نفت و گاز در استان با حضور اعضای کارگروه متشکل از اساتید و پژوهشگران این حوزه و نمایندگان مراکز علمی و دانشگاهی استان برگزار گردید.

20161019_103222دکتر حسینی مقدم ریاست محترم خانه نخبگان شهید مهدوی از معاونت جهاد علم و فن آوری سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر با بیان وجود شرایط بحرانی ناشی از غلظت ۳۰۰ برابری حجم آلاینده های زیست محیطی و ریزگردها در استان، وجود برنامه ریزی و ارائه راهکارهای عملی جهت توقف روند روبه افزایش حجم آلودگی و کاهش اثرات ناشی از آن را نیاز مبرم و فوری استان بوشهر دانست.

طی جلسه ی امروز گزارش کامل و جامعی از آلودگی ها و پساب های مراکز صنعتی شامل واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی، سنگ شکن ها، مراکز پرورش میگو و .. با معرفی مواد موجود در پساب ها و ارائه جدول استاندار حد مجاز آلاینده ها، بیان گردید. همچنین روش هایی برای تصفیه پساب ها و جذب گازهای مضر و آلاینده جوی در واحدها و راهکارهای بهبود بهره وری و افزایش بازده واحدهای تصفیه ارائه گردید.

20161019_103253دکتر سینا برادران از اساتید دانشگاه و محققان حوزه سلامت و محیط زیست و عضو کارگروه نفت و انرژی کارهای انجام شده توسط شرکت ها و واحد های صنعتی را کم و ناکارآمد دانستند. ایشان همچنین با بیان روش ها و پارامترهای حذف و تصفیه آلاینده ها در واحد های صنعتی حوزه نفت و گاز، عدم توجه به عوارض و آلودگی های ناشی از آلاینده های نوظهور را که پس از ورود به محیط زیست با انجام واکنش به موادی به مراتب خطرناک تر تبدیل می شوند را به عنوان تهدید جدی برای محیط زیست و سلامت غذایی افراد در نظر گرفتند. وی ایده پردازی، تحقیق و پژوهش و ارائه نتایج علمی را زمانی مناسب و موثر دانستند که  بتوان با ایجاد شرایط و بستر مناسب آنها را عملی کرد.

در پایان دکتر حسینی مقدم ضمن تبیین پشتیبانی سپاه برای پیگیری و ضمانت اجرای مصوبات و راه کارهای رفع آلودگی محیط زیست، خواستار تصمیم سریع و ارائه راهکار عملی و علمی مناسب برای پیشگیری  از افزایش آلودگی و کاستن تبعات ناشی از آن شدند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *