استاندار بوشهر : خسارت پرورش‌دهندگان میگوی استان بوشهر از طریق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت شود؛

استاندار بوشهر : خسارت پرورش‌دهندگان میگوی استان بوشهر از طریق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت شود؛


استاندار بوشهر گفت: خسارت پرورش‌دهندگان میگوی استان بوشهر از سوی صندوق بیمه کشاورزان پرداخت شود تا تولیدکنندگان این آبزی رغبت بیشتری برای بیمه سایت‌های پرورشی داشته باشند.

139503281130404547937254به گزارش خبرنگار خبر گذاری بسیج به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر، با اشاره به ظرفیت‌های بالای این استان در عرصه پرورش آبزیان اظهار داشت: با توجه به قابلیت‌های بالای صنعت پرورش آبزیان در بوشهر ‌این استان به‌عنوان قطب تولید میگوی پرورشی معرفی شده که با تکمیل زنجیره تولید این محصول زمینه افزایش ارزش افزوده آن فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پرورش دهندگان میگو سال قبل خسارت دیدند تاکید کرد: با توجه به اینکه پرورش‌دهندگان میگوی در استان بوشهر مزارع خود را تحت پوشش بیمه قرار داده‌اند لازم است در پرداخت خسارت به این تولیدکنندگان تسریع شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر بهره‌مندی پرورش‌دهندگان میگو از مزایای خدمات بیمه‌ای افزود: خسارت پرورش‌دهندگان میگوی استان بوشهر از سوی صندوق بیمه کشاورزان پرداخت شود تا تولید‌کنندگان این آبزی رغب بیشتری برای بیمه سایت‌های پرورشی داشته باشند.

وی نظارت برکیفیت و قیمت غذای میگوهای پرورشی یک ضرورت دانست و افزود: با توجه به نقش غذای میگو در پرورش و  افزایش تولید  سازمان و ادارات دامپزشکی، شیلات، استاندارد و اتحادیه پرورش‌دهندگان بر کیفیت و قیمت غذای میگوهای پرورشی  داشته باشند.

سالاری با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های اراضی پرورش میگوی استان بوشهر بیان کرد: هر چند در زمینه رفع مشکلات زیرساختی پرورش میگو در استان بوشهر تلاش‌هایی شده ولی لازم است مشکلات پرورش دهندگان میگو در تامین زیرساخت‌ها برطرف شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر فراهم‌کردن اشتغال نیروهای بومی در فعالیت پرورش میگوی استان بوشهر افزود: پرورش دهندگان میگو بر اساس عملکرد آنها در زمینه تولید و فراهم کردن اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر مورد ارزیابی و حمایت قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر افزایش فعالیت در مزارع و سایت‌های پرورش میگو تصریح کرد: باید شرائطی فراهم شود تا در فصل سرما پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر بتوانند از استخرهای پرورشی در زمینه تولیدآبزیان استفاده کنند تا هم در افزایش تولید و هم  اشتغال نیروهای بومی تاثیر گذار باشد.

منبع : خبرگذاری تسنیم

انتهای پیام/

منبع نوشته:http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/07/05/1196742/خسارت-پرورش-دهندگان-میگوی-استان-بوشهر-از-طریق-صندوق-بیمه-کشاورزی-پرداخت-شود

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *