دومین نشست شورای علمی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در سال ۹۵/


راهکارهای اجرای اقتصاد مقاومتی از نظر معاونین علمی و فناوری و اعضای شورای علمی استان:
به گزارش “خبرگزاری بسیج”: دومین نشست شورای علمی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در سال ۹۵ با موضوع راهکارهای اجرای اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات فرماندهی، با حضور معاون محترم هماهنگی کننده، معاون جهاد علمی و فناوری سپاه استان، اعضای شورای علمی و برخی معاونت ها و رده های مدعو برگزار شد.
در این نشست برای تقویت اقتصاد مقاومتی بر دانش بنیان شدن بخش های مهم، نگاه ویژه به صنایع متوسط و کوچک و زنده کردن تولید داخلی اشاره شد.
در راستای تحقق این اهداف اعضای شورای علمی و مسئولین رده های مرتبط به ارائه راهکارهایی از جمله راه اندازی و ایجاد کارگاه های صنایع تبدیلی خرما_گیاهان دارویی، ایجاد مجتمع های سردخانه ای کوچک با تناژ ۲۵ الی ۵۰ تن در روستاهای تولید کنده خرما ، راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه های دائمی محصولات اقتصاد مقاومتی و اصلاح ارقام نخیلات شهرستان دشتستان با جایگزینی رقم مجول با قابلیت صادراتی و بازار رسانی بالا پرداختند.
در این جلسه بر پرهیز از واردات تضعیف کننده تولیدات داخلی، پرهیز از هدر دادن منابع مالی، مبارزه با قاچاق، بهره وری انرژی تاکید شد .
همچنین در جهت شناسایی و تمرکز بر فعالیت ها و زنجیره های اقتصادی مزیت دار بوشهر در بخش کشاورزی در تولید خرما بر ایجاد صنایع بسته بندی، تبدیلی و فرآوری این محصول و اصلاح گونه های درختان جهت افزایش محصول و همچنین تقویت اعزام گروه های جهادی جهت گفتمان سازی علمی کشاورزی تاکید گردید. از آنجا که روستا سنگر اقتصادی ست باید بستر سازی جهت توسعه روستا به منظور احیا تولید صورت گیرد.
و در ادامه این نشست بر گفتمان سازی کارآفرینی، بهره برداری و توسعه منابع محلی(طرح هر روستا یک محصول)، حمایت از کارگاه های تولیدی خانگی برای بانوان، ایجاد و تشکیل شرکت های دانش بنیان محلی، هدفمند نمودن وام های تولیدی از سوی سازمان بسیج سازندگی، استفاده بهینه از سامانه های موجود در سپاه تاکید شد./ انتهای خبر

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *